על המיזם

למה יצאנו לדרך?

מפני שזיהינו כשל שוק עמוק – גם בהבנה של החוסכים את השוק הפנסיוני וגם בדמי הניהול הגבוהים שמשלמים החוסכים, כפועל יוצא מכך. בנוסף, אנחנו חלק ממעגל החוסכים לפנסיה, והורדת דמי הניהול הפנסיונים תשפיע  גם עלינו, ותגדיל את החסכון שלנו לפנסיה.

מי אנחנו?

אנחנו קבוצה של אנשים שבאים לסייע ל"לא מאוגדים" – עובדים שלא שייכים לוועדי העובדים החזקים או למקומות העבודה הגדולים שנהנים מהסדרי דמי ניהול מיטיבים בחסכון הפנסיוני. אנחנו קבוצה של חברים שהחליטו להיאבק למען דבר שאנחנו מאמינים בו – הקטנת דמי הניהול הנגבים ע"י גופי הפנסיה, וע"י כך הגדלת החיסכון הפנסיוני של כולנו. הקבוצה הוקמה מפני שזיהינו שעובדים רבים במדינת ישראל, שכירים ועצמאים, משלמים דמי ניהול מקסימליים בחסכונות הפנסיוניים שלהם, עם יכולת מוגבלת להשפיע על כך בכוחות עצמם.

החיבור עם "התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות בישראל"

בשנת 2014 יצאה התאחדות הסטודנטים עם הצעה של דמי ניהול נמוכים לקהל הסטודנטים, מתוך מטרה לשפר משמעותית את החיסכון שלהם.

לאור הצלחת המהלך, ההתאחדות רצתה להרחיב את ההשפעה שלה לרמה הלאומית, ובמהלך בחינת הנושא, נחשפה ההתאחדות לפעילות גטפנסיה, והחליטה שחבירה למיזם בשותפות מלאה תהיה הדרך הנכונה והיעילה ביותר להגשים את המטרה שלה, ולהשפיע על תחום החיסכון הפנסיוני ברמה הלאומית.

מה אנחנו עושים?

עיקרי התוכנית:

  1. הקמנו "קבוצת רכישה" של חוסכים לפנסיה, ואנו פועלים כל העת להגדיל את מספר החברים בה.
  2. פנינו לגופי הפנסיה וביצענו מו"מ עימם על דמי הניהול שייגבו לחברי הקבוצה, במטרה להגיע לדמי ניהול מינימליים. אנו ממשיכים לפעול לשם השגת שיתופי פעולה נוספים.
  3. יצרנו תשתית טכנולוגית לביצוע תהליך קבלת ההצעות מגופי הפנסיה השונים לעמיתי הקבוצה, ולתהליך המעבר לקרן הספציפית אשר בה יבחר כל עמית.
  4. קיבצנו שורה של מומחים ואנשי תמיכה מקצועיים שייסייעו לחברי הקבוצה בתהליך המעבר, ובהבנת הסוגיות המקצועיות ככל הניתן.

למה דווקא אנחנו?

אנחנו מייצגים את הדור החדש, שרוצה לשנות, שמאמין בחברה צודקת והוגנת שמטפחת את כל חלקיה ולא רק את המקורבים והחזקים. הקמנו את הקבוצה כדי שתשרת את חבריה והמיזם כולו אינו למטרות רווח, חוץ מהרווח של כל אחד ואחת מאיתנו שייווצר ע"י הורדת דמי הניהול הפנסיוניים.

מה המטרה שלנו?

המטרה שלנו היא להוריד למספר גדול ככל הניתן של עובדים במדינת ישראל את דמי הניהול הפנסיוניים. מטרה זו ניתנת להשגה בשלוש דרכים עיקריות:

  1. באמצעות מעבר של עובדים לגוף הפנסיוני שייבחרו בו ב- GetPensia.
  2. באמצעות הורדת דמי הניהול שמשלמים העובדים בגופים הפנסיונים בהם הם מבוטחים כעת, לאחר שאותם גופים ישוו את ההצעה להצעה שיקבלו העובדים מ- GetPensia.
  3. באמצעות תגובה של השוק למהלך שלנו, והורדה גורפת של דמי הניהול (כמו המהלך של גולן טלקום בסלולר).