שאלות ותשובות

מי יכול להצטרף אלינו?

כל עובד ישראלי, בין אם הוא שכיר או עצמאי, ובין אם הוא פועל במגזר הפרטי, הציבורי או במגזר השלישי (עמותות וחברות לתועלת הציבור) הוא חלק מאוכלוסיית החוסכים לפנסיה, ויכול להצטרף אלינו בכדי להוזיל את עלויות דמי הניהול שלו, ולהגדיל את החיסכון הפנסיוני שלו עקב כך.

 

האם ההצטרפות מחייבת?

רישומכם באתר ומסירת פרטיכם כמעוניינים בשיפור תנאי הפנסיה שלכם אינה מחייבת אתכם להצטרף לקרן שאנחנו עשויים להציע, ואינה מחייבת אותנו למצוא לכם הצעה. יחד עם זאת, ככל שנצליח לארגן יותר אנשים אשר מעוניינים להגדיל את החיסכון שלהם, אנו מאמינים שיהיה בכוחה של הקבוצה להשיג תנאים טובים יותר.

ככל והתנאים שיוצגו בפניך יהיו טובים יותר מאלו הקיימים היום בתוכנית הפנסיה שלך – תוכל להחליט לעבור לאותו גורם אשר העניק לך את ההצעה הכדאית בדמי הניהול.

אנחנו מתחייבים לעשות את המקסימום בשביל להשיג לכולנו תנאים טובים יותר.

יש לי כבר קרן פנסיה ממקום העבודה שלי, אני יכול לעבור לקרן אחרת?

עובד רשאי בכל עת לבחור את זהות הגוף המוסדי (קרן פנסיה, קופת גמל או חברת ביטוח) שאליו יועברו ההפרשות לחיסכון הפנסיוני. זכותו של העובד לבחור לאיזה גוף פנסיוני להצטרף (או להישאר – במקרה שהעובד כבר עמית באותו גוף), גם אם נקבע בהסכם עבודה או בכל הסכם נוהל או חוק אחר, כי עליו לבחור בגוף פנסיוני מסוים. למעסיק אסור לכפות על העובד להצטרף לגוף פנסיוני מסוים.

כל מי שנתקל בבעיה כלשהי במהלך המעבר מוזמן לפנות אלינו במייל  (team@getpensia.co.il) ואנחנו נעשה כל מאמץ על מנת לסייע.

מדוע GetPensia התמקדה דווקא בנושא דמי הניהול?

מכיוון שזהו הפרמטר היחיד עליו ניתן להתמקח, ושאותו ניתן לשפר אשר תלוי במבוטח עצמו. יתר הפרמטרים כגון: תשואה עתידית, ריבית במשק, תוחלת החיים, וכו.., אינם בשליטת המבוטח ואינם ידועים. הדבר היחיד שידוע ושניתן להשוות עתידית הוא נושא דמי הניהול, ולכן בחרנו להתמקד בו, ודרכו ליצור עודף חיסכון של עשרות ואף מאות אלפי שקלים לכל חוסך.

איך GetPensia משיגה תנאים כל כך זולים בדמי ניהול?

ישנן מגוון של תשובות לשאלה הזו:

א.     כאשר החברה מייצגת אלפי חברים, הרבה יותר קל לה להשיג תנאים טובים, בדיוק כמו בחברות הגדולות

ב.     הפלטפורמה האינטרנטית של החברה מסייעת הן לסוכן הפנסיוני והן לחברות הפנסיה לחסוך במשאבים, כגון: נציגי שירות טלפונים, אנשי תפעול, וכדומה, והחיסכון הזה מתורגם להוזלה בדמי הניהול

ג.      לאחר ביצוע תהליך הניוד, הסוכן של החברה יוצא מהתהליך, וההתנהלות היא באופן ישיר מול הקרן, וכך לא מועמסות עלויות של סוכן על דמי הניהול, והם נשארים נמוכים מאוד

האם "GetPensia" מייעצת באיזו קרן פנסיה לבחור?

התשובה היא לא. המטרה שלנו ב- GetPensia היא להשתמש בכוח ההתאגדות של כמה שיותר עמיתים כדי להשיג הצעות,  הכוללות הורדה משמעותית של דמי הניהול ביחס לממוצע בשוק. הכוח המשותף יעניק למבוטחים שיצטרפו דרכנו (בדיוק כמו שיש ל"חברת החשמל" או ל"טבע" את הוועדים וכמות העובדים שהופכת הצטרפות שלהם לגוף פנסיוני לכדאית עבור הגוף הפנסיוני) יתרון משמעותי בהשגת דמי ניהול נמוכים. לפיכך, אנחנו מביאים לידיעת העמיתים שלנו את ההצעות הטובות ביותר שקיבלנו עבורם מבחינת דמי הניהול, ולא מבצעים אקט של ייעוץ, שמורשה רק לאנשים שהוסמכו לכך.

מה היתרונות בחברות ב- GetPensia על פני עבודה ישירה מול קרנות הפנסיה באתרים הספציפיים שלהן?

אנו ב GetPensia רואים את תפקידנו בליווי החברים שלנו, ולכן עמדנו על כך שהחברות שמציעות הצעה דרכנו תתחייבנה לשמור על דמי ניהול נמוכים לתקופה ארוכה מהמקובל (חמש שנים במקום שנתיים). כמו כן, החברה שלנו מלווה את המנוייד גם לאחר תהליך הניוד, באמצעות בדיקה תקופתית שהוא מקבל את מה שהובטח לו, העלאת מודעות לנושאים שונים לאורך זמן (שינוי מצב משפחתי שעשוי לגרום לשינוי במסלול הביטוח למשל), ועוד.

בנוסף, חברות ב GetPensia תקנה לחברים בה הצעות מוזלות גם במוצרים פיננסיים נוספים, אשר יתקבלו ממגוון רחב של גופים, והחבר לא יהיה כבול לחברה פנסיונית אחת בלבד שתוכל לשלוח לו הצעות.

על פי חוק התנאים שמורים למבוטח למשך השנתיים הראשונות. אנו השגנו תקופה ארוכה יותר אשר תפורט באופן ספציפי בדף ההצעה של הגוף הפנסיוני שישלח את ההצעה לעמית הספציפי.

מה ההבדל בין יועץ פנסיוני לסוכן פנסיוני?

מי שרשאים לייעץ ולהמליץ לעובד באיזה גוף פנסיוני לבחור הם "יועץ פנסיוני" ו"סוכן פנסיוני". גם הסוכן הפנסיוני וגם היועץ הפנסיוני מורשים להמליץ על מוצרים פנסיוניים, והינם הגורמים המקצועיים (בעלי רישיון ייעודי), היחידים שרשאים להמליץ ללקוח באיזה מוצר פנסיוני כדאי לחסוך ובאיזה גוף מנהל להפקיד את כספו. ההבדל טמון בכך שלסוכן יש זיקה בקשר לחלק מהמוצרים הפנסיוניים עליהם הוא ממליץ, קרי מקבל עמלה כספית (אשר משולמת לסוכן ע"י הגוף שלו שייך המוצר, כחלק מדמי הניהול בהם החוסך משלם לאותו גוף) בעבור צירוף חוסך למוצר שאליו יש לו זיקה. לעומת זאת, היועץ הוא נטול זיקה ואינו מקבל כל עמלה או תגמול בעבור ההמלצה אותה הוא מעניק לחוסך/עובד/ עמית.

המטרה שלנו ב- "GetPensia" היא להשתמש בכוח ההתאגדות של כמה שיותר עמיתים כדי להשיג הצעות,  הכוללות הורדה משמעותית של דמי הניהול ביחס לממוצע בשוק. הכוח המשותף יעניק למבוטחים שיצטרפו דרכנו (בדיוק כמו שיש ל"חברת החשמל" או ל"טבע" את הוועדים וכמות העובדים שהופכת הצטרפות שלהם לגוף פנסיוני לכדאית עבור הגוף הפנסיוני) יתרון משמעותי בהשגת דמי ניהול נמוכים. לפיכך, אנחנו מביאים לידיעת העמיתים שלנו את ההצעות הטובות ביותר שקיבלנו עבורם מבחינת דמי הניהול, ולא מבצעים אקט של ייעוץ, שמורשה רק לאנשים שהוסמכו לכך. פעילותנו מסתכמת בארגון הקבוצה וניהול מו"מ על דמי הניהול בלבד.

מה לגבי הפרטיות שלי ושמירת המידע?

נושא הפרטיות והאבטחה הינו נושא חשוב מאוד שאנו מתייחסים אליו בכובד ראש. פרטים אישיים שאתם ממלאים בטופס לא יועברו לאף גורם ללא אישורכם למעט לקרנות הפנסיה, לצורך הצעה לפנסיה בדמי ניהול מוזלים.

הפרטים של חברי הקבוצה שמורים בשרת מאובטח שהגישה אליו מוגבלת, ופרטים נוספים לטובת המעבר לתכנית הפנסיונית אותה תבחרו, תמסרו ישירות לקרן הפנסיה.

פרטי הנרשמים לא יימסרו לכל גורם ולא ייעשה בהם כל שימוש למעט:

קיום תקשורת בינינו ובין חברי הקבוצה.

מסירת פרטי חברי הקבוצה לגוף אשר עימו השגנו דיל מוזל בדמי הניהול, לצורך בחינת האפשרות להציע את ההצעה לחבר הקבוצה, ולצורך זה בלבד.

מהי חברת אימפקט ומה הופך את GetPensia לחברת כזו?

חברת אימפקט היא חברה בע"מ אשר מודדת את עצמה לא רק בשורת הרווח הכספי, אלא גם ברווח הסביבתי והחברתי. בתקנון של חברות האימפקט קבועים יעדים חברתיים/סביבתיים, אשר קובעים את המדיניות של החברה ומכווינים את החברה להגשמת המטרות הללו.

GetPensia שמה לעצמה כיעד ראשון לחסוך לאזרחי ישראל מיליארד ₪ בדמי ניהול, וקבעה בתקנונה כי לא יחולק שום רווח לבעלי המניות עד שיושג יעד זה. כמו כן, נקבע כי לפחות 10% מהאזרחים שיחסכו דרך החברה ישתייכו לאוכלוסיות מוחלשות

האם GetPensia פועלים גם בתחומי ביטוחי מנהלים, קרנות השתלמות וקופות גמל?

בחרנו להתמקד בפנסיה בתור התחלה, שכן היא אפיק החיסכון הפנסיוני הנפוץ ביותר. ייתכן כי פעילותנו תתרחב בהמשך גם למוצרים נוספים אם נצליח להגיע לתנאי דמי ניהול נמוכים ואטרקטיביים כמו שהשגנו בפנסיה.

האמור אינו מהווה ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני ואינו נועד להחליפם.