היתרונות של חוסכים לפנסיה שחושבים יחד

חיסכון של כספים לתקופת הפנסיה הוא נושא חשוב ביותר, לאור העובדה שתוחלת החיים של הציבור עולה עם השנים ולכן החיים נמשכים שנים רבות יותר לאחר היציאה לגמלאות. בנוסף לכך, דמי הפנסיה החודשיים הם בדרך כלל נמוכים יותר מהמשכורת שקיבל העובד לאורך תקופת עבודתו ולכן ההכנסה החודשית יורדת באופן משמעותי. זו הסיבה שחשוב לשמור על הכספים שהצטברו בקופות הפנסיה ולחסוך אותם בדרך הכלכלית הנכונה והנבונה ביותר.

גמלאים רבים שפורשים לפנסיה מקבלים פיצויי פיטורים אם אדם זה עבד שנים רבות במקום העבודה שלו, הסכום שהוא מקבל הוא משמעותי ויכול לנוע בין עשרות אלפי שקלים למיליוני שקלים וזאת בהתאם לרמת השכר שלו ולכמות שנות הוותק שלו. המגמה היא להוסיף את הסכומים הללו לצבר הכספי הקיים וכך ליצור ביטחון כספי לעת צורך.

התנודות של חוסכים לפנסיה בין קופות הפנסיה

בהתאם לחוק החדש, יכול כל פנסיונר להעביר את כספיו בין הקופות ללא עלויות. לכן כל חוסך בוחן את התוצאות הרבעוניות והשנתיות של הקופות השונות, היכן היו העליות המשמעותיות ביותר בערכי החיסכון ובהתאם לכך הוא מעוניין לבצע ניוד של הכספים מהקופה הנוכחית לקופה אחרת.

היתרון הגדול של כמות גדולה של חוסכים המבצעים יחד פעולות לטובתו האישית של כל אחד מהם, מאפשרת לבצע את הוראות הניוד בקלות יחסית, דרך מערכת אינטרנטית מתוחכמת ואוטומטית וללא צורך בפעולות סבוכות הקשורות לשיחות טלפוניות, משלוח מסמכים בפקס ועוד.

כאן ממלאים טופס פשוט וקל להבנה ומשגרים אותו לנמען ותוך פרק זמן קצר הבקשה נקלטת והקופה עוברת לגורם החדש.

הפחתה מהותי בדמי הניהול

עיקר המשימה של חוסכים לפנסיה היא לשמור על כספי הפנסיה שלהם ולעשות כל שניתן כדי שהם יצברו ריבית וכך נפח הממון האישי יגדל.

עם זאת, מקדישים תשומת לב רבה גם להוצאות החודשיות והשנתיות שקרן הפנסיה גובה בגין ניהול הפעילות הכלכלית. ככל שאחוז החיוב בגין דמי הניהול יהיה נמוך יותר, כך הפגיעה בכלל הכספים תהיה פחותה.

כאשר קיים כוח של חוסכים רבים הפועלים יחד, ההשפעה שלהם על קופות הפנסיה היא מטאורית ולכן הם מצליחים להשיג תנאים מסחריים מיטביים בכל קופות הפנסיה וכך גובהם של דמי הניהול עומד על המינימום.

קופת פנסיה שאינה מצטרפת לטרנד ואינה מסכימה להוריד את דמי הניהול, מודעת לעובדה שקיים סיכוי שחוסכים רבים ימשכו את הכספים הקיימים בחברת ההשקעות או בחברת הביטוח הספציפית ויעבירו אותם לקופות אחרות.

לכן ההנהלות שוקלות היטב את צעדיהן ואינם מזלזלות בדרישה של חוסכים לפנסיה להפחתת דמי הניהול, כיוון שהדבר עלול לגרום לכך שצבירת הכספים בקופה שלהם תרד באופן דרסטי תוך ימים בודדים. לכן הם יעשו כל שניתן כדי להתגמש ולגבות סכומים סבירים, הגיוניים והוגנים.