אם אתם רוצים לפרוש בגיל 55, יש כמה דברים שאתם צריכים לקחת בחשבון. דברים שאנשים שפורשים בגיל הפרישה, אולי לא יצטרכו לחשוב עליהם כלל.

רצוי שתעשו לעצמכם תכנית פרישה מתוכננת לפרטי פרטים עבור שלושה פרמטרים בחיי הגמלאות שלכם.

  • אריכות ימים

אם אתם מעוניינים לפרוש בגיל 55, בהנחה ותוחלת החיים שלכם ממוצעת, תצטרכו להבטיח הכנסה אשר תמשיך לייצר מחייה לתקופה ארוכה יותר מאשר אדם שפורש מאוחר יותר.

זה אומר שתצטרכו לחשב לרמת השקל כל שנה ושנה. אז, תוכלו להשוות את מקורות ההכנסה הללו אל מול הכנסת קרן הפנסיה בגיל מאוחר יותר ולראות מה משתלם לכם.

אם אתם לא מרגישים בטוחים בפרישה בגיל 55, תמיד תוכלו לאחר את היציאה לפנסיה בעוד שנתיים או שלוש. אתם לא חייבים להמשיך עד לגיל המוגדר בחוק.

עלויות הטיפול הרפואי

אם אתם מתכננים פרישה בגיל מוקדם, וודאו כי יש לכם ביטוח רפואי הנכון עבור הסטטוס שלכם, גמלאות.

בואו נודה בזה, אנחנו לא נהיים יותר צעירים ועם הגיל צצות הבעיות. ביטוח רפואי התואם את גילכם עלול לעלות מחיר גבוה. כאשר גיל הפנסיה שלכם נמצא במרחק של כמה שנים טובות, הטבות הפנסיה גם הן יגיעו רק בעוד כמה שנים.

כמו כן, אם קיימת לכם קרן פנסיה ממקום העבודה, תוכלו תמיד לפדות אותה ולהשתמש בכספים שנחסכו לכם דרכה. קיימים אתרים אשר עיקר עיסוקם הוא איתור כספי פנסיה. לכו תדעו, אולי מסתתר לכם עוד כסף ולא ידעתם.

מלאו את יומכם

חופשה ממושכת אולי נשמעת כמו כיף גדול, אבל כדי למצות את הזמן שלכם ואת חווית החופשה כדאי שתחשבו על מה אתם הולכים לעשות עם כל הזמן הפנוי.

לדוגמא, אם יש לכם תחביבים יקרים, רצוי שתשקלו את העלויות האלו בתוך השכלול של התקציב השנתי שלכם. קשה לוותר על תחביבים ואין סיבה לעשות זאת, אך חשוב לקחת אותם בחשבון הכלכלי.

אך תמיד תוכלו להפוך את התחביב למקצוע ולספק לעצמכם גם הכנסה נוספת וגם את הבחירה של כמות העבודה.

אם נודה באמת, התרגלנו לעבוד מסביב לשעון. היום בעיקר כשניתן לקחת את המחשבים שלנו איתנו לכל מקום, לעשות שיחות ועידה מהטלפון החכם שלנו ולסכם הכל בתמונה אחת, קשה מאוד שלא להתמכר לעבודה.

ובעבודה, נתלונן שאין זמן. שאנחנו זקוקים לחופש, אפילו ליום אחד. כמה רחוקה היא הפנסיה.

אז אם אתם מתקרבים לגיל הפרישה ומחליטים שזהו, זה הזמן שלכם- כאן ועכשיו. חשבו טוב טוב האם אתם יכולים מלא את יומכם בצורה בה תהיו מרוצים מחייכם ושלא לקחתם את ההחלטה הזו לשווא.