גם עצמאים יכולים להפקיד כספים בקרנות פנסיה

ציבור העצמאים זכו בשנת 2017 לבשורה נהדרת במסגרת חוק התייעלות כלכלית. לפי חוק, עצמאי מגיל 21 עד 60 נדרש לחסוך לפנסיה ולהפריש כל שנה כספים בהתאם לגובה ההכנסה. הפרשה לפנסיה תזכה את העצמאים בהטבת מס ובנוסף המדינה הפחיתה את דמי הביטוח הלאומי על מנת לסייע לציבור העצמאים.  אין ספק כי החוק החדש מהווה בשורה נהדרת עבור עצמאים וניתנת אפשרות לעצמאים למשוך חלק מהחסכון אשר הצטבר בקרן כדמי אבטלה במקרה של סגירת העסק או במקרה של ימי מחלה. יש לציין כי עצמאי שלא יפקיד את הכספים הנ"ל יוטל עליו קנס בגובה 500 שקלים ולכן חשוב מאד להפקיד את הכספים על מנת ליהנות מעתיד בטוח ללא דאגות כלכליות אשר הן מנת חלקם של העצמאיים.

בחירה בקרן פנסיה כוללת יתרונות רבים

עבור עצמאים קיימות מספר אפשרויות לחסכון פנסיוני ובין היתר קרן פנסיה כאשר את ההפקדה יש לבצע מדי חודש או בסיום השנה.  בחירה בקרן פנסיה כוללת לא מעט יתרונות כגון דמי ניהול נמוכים וכן כיסויים ביטוחיים זולים יותר ומעניקים מענה במצב של נכות או מוות.  בשל העובדה כי מדובר בחסכון לטווח ארוך, ההמלצה היא להיוועץ עם מומחה בתחום באשר לבחירת הקרן המתאימה ביותר ולא לבחור בהינף יד. ההמלצה היא לבחור בקרן פנסיה אשר הניבה תשואות טובות לאורך כל השנה ותהווה בחירה נכונה.

החשיבות של ביטוח עסק

עצמאים בעלי עסקים צריכים לבטח את העסק שלהם, בין אם מדובר בעסק גדול או עסק קטן. עצמאים המעוניינים לבטח את העסק באמצעות ביטוח עסק צריכים לברר מהם הצרכים הביטוחיים ובהתאם לצרכים לרכוש את הביטוח המתאים ביותר. ביטוח לעסק כולל מספר מרכיבים ביטוח מבנה וכן ביטוח  תכולת העסק . בעלי עסקים אשר להם תכולה רבה כגון מחשבים או ציוד משרדי צריכים לדאוג לביטוח. ישנם לא מעט נזקים העשויים לקרות לעסקים החל מגניבה של ציוד ועד נזק למבנה. עבור עצמאים מדובר בהתמודדות לא פשוטה ולכן קיימת חשיבות בביטוח לעסק. ביטוח איכותי יכסה מפני נזקים רבים.

במקרה בו נגרם נזק לעסק, חשוב מאד להיוועץ עם גורם מקצועי הבקיא בתחום-סוכן ביטוח המכיר את העסק במטרה להתאים את הביטוח המתאים ביותר. עסק הפועל במקום חשוף לסיכונים מקצועיים והביטוח מכסה מקרים של פגיעה פיזית- פגיעה בציוד או נזקי שריפה, העברות – פגיעה בסחורה אשר הועברה ממקום למקום וניזוקה כתוצאה מכך.  נוסף על כך, ביטוח עסק יגן גם מפני תביעה המוגשת בגין ציוד פגום אשר נתתם ללקוחות. בעלי עסקים רבים מבינים כי מדובר במשימה חשובה ביותר המסייעת להם להגן על העסק שלהם תוך ביצוע סקר מקיף אודות הביטוחים השונים על מנת לבחור את הביטוח המתאים ביותר.