הידעתם שתכניות הפנסיה שונות גובות דמי ניהול גבוהים במיוחד? מדובר בעיקר בתוכניות הפנסיה של חברות הביטוח אבל לצערנו לא רק. בטח תשמחו שיש לכך פתרון בדמות יועצי פנסיה שדואגים לכם באמצעות דמי ניהול נמוכים. עם זאת, מומלץ לפנות ליועצי פנסיה מנוסים ואמינים שעברו קורס ייעוץ פנסיוני כדי שתהנו מכל העולמות : גם דמי ניהול נמוכים וגם ייעוץ מקצועי. ובמילים אחרות : צדק בצרכנות.

אולי תופתעו לדעת אבל רק יועצי פנסיה שלמדו קורס ייעוץ פנסיוני מחויבים לכם, כלומר אין להם שום זיקה למוצר מסוים, לחברת ביטוח מסוימת אלא אך ורק לאינטרסים שלכם. למעשה, זו הדרך היחידה להבטיח שהייעוץ שתקבלו מותאם לכם באופן אישי לפי מצבכם הכלכלי, החסכונות שלכם, המטרות העתידיות שלכם ועוד. בעולם קוראים לזה שקיפות ואובייקטיביות ובארץ קוראים לזה פשוט "קורס ייעוץ פנסיוני".

 

זוהי רק ההתחלה

אמנם כאשר אתם מנהלים את תכניות הפנסיה שלכם באמצעות יועצי פנסיה אתם נהנים כפליים, אבל אולי תתפלאו לדעת שזוהי רק ההתחלה מסיבה אחת – קורס ייעוץ פנסיוני מתאים ורלוונטי לכל אחד מאיתנו. למעשה, בקורס זה לומדים על דברים שכל אחד מאיתנו צריך וחייב לדעת כמו תכנון פנסיוני, תכנון פרישה, מיסוי בפרישה ועוד.

בטח תשמחו לדעת שהקורס גם מותאם לדרישות המשתנות של השוק ומשתנה בהתאם אליהן, למשל במידה ונקבעות תקנות חדשות בתחום הפנסיה, הביטוח ועוד. כך אתם מבטיחים שבוגרי הקורס (כלומר יועצי הפנסיה שלכם) עושים את עבודתם נאמנה, מספקים לכם מידע עדכני ושומרים אתכם עם יד על הדופק.

 

להיות בצד הבטוח של המשוואה

וזה לא הכל כי לא רק שאתם בידיים המקצועיות הכי טובות שיש בתחום הפנסיה, אתם גם בטוחים שמבחינה חוקית כי כיום עיסוק בייעוץ פנסיוני מצריך רשיון. אנחנו ממליצים להיות בצד הבטוח של המשוואה, כלומר לבקש לראות את הרשיון לעסוק בכך מטעם הממונה על הביטוח במשרד האוצר.

ואם אתם רוצים להיות בטוחים מעל לכל ספק, וודאו שהיועץ הפנסיוני שלכם למד קורס ייעוץ פנסיוני במקום הכי טוב בארץ – מכללת עדיף. למעשה, מכללה זו עושה בית ספר לכל שאר מוסדות הלימוד בארץ בתחום היעוץ הפנסיוני, כך שאתם יכולים להסיר דאגה מלבכם. אז מי אמר שאין צדק צרכני בתחום הפנסיה?