כיום, בניגוד לעבר, המודעות לצורך בניהול פיננסי נכון וכבר בגילאים צעירים, רבה מאד וישנם לא מעט פתרונות העומדים לרשותנו, המסייעים לנו בכך.

ניהול פיננסי שם דגש על ביטוחים מסוגים שונים, על קרנות פנסיה, ביטוח מנהלים, ועל השקעות חכמות, ומטרתו לאפשר לנו להתנהל כלכלית בצורה טובה יותר לאורך כל החיים, לרבות בגיל הפנסיה, אז החשיבות לכך גבוהה עוד יותר. את ניהול הכספים שלנו אנו יכולים לעשות בדרכים שונות, ובחירתה של הדרך הנכונה היא קריטית במיוחד.

להתכונן לקראת הפרישה

חברות הביטוח, חברות ההשקעות וגופים שונים מציעים לנו כיום מגוון של אמצעים לחסוך לקראת גיל הפנסיה, להשקיע את כספנו באפיקים כדאיים, ולחסוך גם למטרות שונות הרלוונטיות לנו בנקודות רבות לאורך החיים. תכנון פרישה וניהול חכם של כספנו כבר מגיל צעיר, הינו חשוב במיוחד, לאור העובדה שכסף זה יהווה עבור מרביתנו בעתיד, את הכנסתנו היחידה. קרן הפנסיה, אשר תספק עבורנו הכנסה חודשית קבועה בזמן הפרישה, כמו גם ביטוח מנהלים, הינה חשובה במיוחד ומגינה עלינו בשלושה מצבים: במצב של אובדן כושר עבודה (חלקי או מלא), במצב של פרישה ויציאה לגמלאות וגם במצב של מוות (במקרה זה היא מגינה על הנותרים מאחור, על השארים).

ההפרשה לקרן הפנסיה היא בגדר חובה ומוטב שנתחיל להיערך לגיל הפרישה מוקדם ככל שניתן. ככל שהסכום שמצטבר בקרן הוא גבוה יותר, הקצבה החודשית שנקבל בעת הפרישה, תהיה גבוהה גם היא. ככל שתנאי הקרן מטיבים אתנו, הסכום שאותו נצבור לאורך השנים יהיה גבוה גם כן. את הכסף לקראת היציאה לפנסיה ניתן לנהל בדרכים שונות, מלבד קרן פנסיה, כמו: ביטוח מנהלים, כאמור, וקופות גמל. לכל אחת מהאפשרויות יתרונות אחרים וגם בניהולה יש לקחת בחשבון פרמטרים רבים, שמרביתנו כלל אינם מבינים בהם.

להיעזר בכתובת המתאימה

במקום להתנהל ישירות מול חברות פנסיה, חברות הביטוח או מול בתי ההשקעות, מומלץ להיעזר בשירותיה של חברה מקצועית, המתמחה בפתרונות ניהול פיננסי, שתנהל עבורנו את ההון שברשותנו, תדאג לפנסיה שלנו, תמליץ לנו על קרנות כדאיות, ותבחר יחד אתנו את מסלולי ההשקעה הכדאיים עבורנו. חברה זו תדאג כי המבוטח ייהנה מהתנאים הטובים ביותר – דמי ניהול נמוכים למשל, וכן תספק לו מידע על הקרנות שבהן כדאי לו להשקיע את מיטב כספו על מנת ליהנות מתשואה גבוהה בהמשך. ניהול נכון של הקרן ובחירת המסלול המתאים, יכולים לעשות את כל ההבדל בין קצבה גבוהה בגיל הפנסיה לקצבה נמוכה מאד.

לסיכום

פנייה לגורם מוסמך, הבקיא במסלולים השונים ומכיר היטב את האפשרויות הרבות העומדות לרשותם של המשקיעים, היא הדרך הנכונה להתכונן לקראת גיל הפרישה. בעזרת חברה מקצועית ומנוסה ניתן לנהל בצורה מוצלחת את הכספים השונים ולהיערך לקראת השנים הבאות. חשוב מאד, לפני שפונים לחברה, לבדוק כמה שנים היא עוסקת בתחום, מי הם היועצים שבה ומהי הכשרתם וגם לקבוע פגישת ייעוץ ראשונית, שבה ניתן להתרשם מאופי השירות וממידת התאמתו. כך או כך, כדאי לעשות זאת בגיל צעיר ולא לחכות לדקה התשעים, אז עשוי להיות מאוחר מדי.