כל בעל עסק מוצא את עצמו חושב על התקופות הבאות ועל העשייה שלו למען יישאר העסק ריווחי ומניב לאורך זמן. כיצד עושים זאת?

בעל עסק יודע כי האחריות ליציבות הכלכלית של עצמו מוטלת עליו. בשונה משכיר שמסתמך על המעסיק שלו, העצמאי צריך לחשוב על עצמו ולפעול באחריות רבה. כך שהוא לא יגלה שהוביל את העסק למצב של הפסדים, ואת עצמו לחוסר יציבות כלכלית. זה נכון לכל שלב בחיים ונכון מאוד ביחס לשנים שלאחר הפרישה.

על מנת להתנהל בצורה נכונה, כזו שתצדיק את עצמה ותגלה כי אכן בעל העסק משיג את ההכנסות הרצויות, ומגדיל את מעגל ההכנסות – חשוב לפנות אל ייעוץ עסקי. שירות זה נותן מענה הולם ומותאם לצורך. היועץ יבחן את הנתונים של העסק. יבדוק את אופן ההתנהלות ואת ההכנסות הנוכחיות. בהתאם לממצאים הוא ידריך את בעל העסק לניהול נכון וחכם להעצמת העסק וההכנסות שלו.

ניהול נכון לפנסיונרים לתוצאות טובות בשביל הדור הבא

כדי שהעסק ימשיך להניב תשואה גם לאחר הפרישה. כך שגם הדור הבא יוכל ליהנות מהעבודה שלכם – חשוב לכם לפעול בצורה מחושבת ומקצועית. לשם כך יהיה עליכם לפנות אל יועץ מקצועי. הלה יחתור יחד אתכם להשיג את התוצאות הטובות ביותר.

5 טיפים לייעוץ עסקי לבעלי עסקים בגיל הפנסיה

  • מתקרבים לגיל פרישה? יש כאלו שמחכים ליום הזה, אחרים חוששים מפניו ורוצים להמשיך לעבוד כל עוד כוחותיהם במותניהם. אם אתם עצמיים ייתכן ואתם יכולים להמשיך לעבוד. כמובן שרצוי להתייעץ עם יועץ מקצועי על מנת לבחון את הדרך הכדאית לעשות זאת.
  • במקרים רבים יבחרו בעלי העסק לקראת גיל פרישה להקטין את עומס העבודה ולפחית שעות. זו אפשרות נפלאה שעשויה לתת מענה הולם לצורך וליכולות. כך יכול בעל העסק לעקוב מקרוב אחר הפעילות העסקית בלי להתאמץ יותר מידי.
  • אם הפרישה קרובה חשוב לבחון את ההתנהלות העסקית במטרה למצוא את הדרך להפעיל את העסק בצורה יעילה ורווחית, למרות הפרישה של בעל העסק. כך שהוא ימשיך לפרוח ולשגשג למרות שהרוח החיה יוצאת מהתמונה ברמה היומיומית.
  • לקראת הפרישה יהיה על בעל העסק למצוא את מי שיוכל לקחת על הכתפיים שלו את הניהול של העסק. זה יכול להיות בן, אך ניתן לשכור לשם כך שכיר שימלא את התפקיד הניהולי. המטרה היא שהעסק יפרח ויתנהל היטב תחת ידיו של מנהל זה.
  • החיסכון הפנסיוני שלכם נועד לאפשר לכם לחיות בכבוד לאחר הפרישה. בין אם אתם מקבלים קצבה ובין אם לא – יועץ פנסיוני יבחן את התמונה במלואה ויכוון אתכם לפעילות נכונה עבורכם.

כדי להגדיל רווחים ולמקסם הכנסות יש לפעול באמצעות יועץ מקצועי. הוא יכוון, ידריך ויעזור לכם לעבור את התקופה הזו בשלום.