שירותי התרגום מתבצעים על פי הזמנת הלקוח ומדינת היעד שבה דרוש המסמך. במקרים שבהם מדובר במסמך בעל אופי רשמי שדורש רמת אמינות גבוהה על מנת להתקבל (בדרך כלל על ידי משרדי ממשלה או מוסדות פיננסיים ואקדמיים) יש צורך באישור נוטריוני שהמסמך המתורגם אכן נאמן למקור. במסגרת שירותי הנוטריון מוצעים תרגומים למסמכים כולל חותמת מיוחדת.  משרדי הנוטריון מספקים מענה חלקי או שלם, כלומר, תרגום ממשי של המסמך ואישורו או את אישור אמינות התרגום בלבד.

מי רשאי לבצע תרגום נוטריוני?

התרגום ייעשה על ידי נוטריון מקצועי ומורשה בלבד ולא על ידי כל עורך דין. נוטריון מקבל הכשרה וסמכות מיוחדת מטעם המדינה לזהות ולאשר את מסמכיה הרשמיים.

יש מקרים רבים בהם נדרשים אנשים לאתר מסמכים ולהציג אותם בפני רשויות או גופים גדולים. זה נכון גם לכל מה שקשור לתחום הפנסיה. לדוגמה, אם אדם צריך להציג מסמך המעיד כי עבד בתקופה מסוימת במקום מסוים, או הצהרה על רמת הכנסות וכן הלאה, הוא יזקק לתלוש שכר ואישור רשמי מהמוסד לביטוח לאומי. במקרה כזה מסמכי המוסד לביטוח לאומי, המהווים מסמכים רשמיים של המדינה, ידרשו תרגום נוטריוני, אך יתכן שתלושי השכר לא ידרשו זאת. במקרה

האם יש חשיבות לשפת המקור?

אין כל חשיבות ליכולתו של דורש המסמך לקרוא את שמת המקור. זה יכול להיות בגרמנית, רומנית, אוקראינית וכל שפה אחרת, אין זה חשוב, מה שחשוב זה אמינות המסמך למקור, ואת זה יכול לבצע רק איש מקצוע שמכיר את המקור ויכול לאמת שהמסמך המתורגם אכן נאמן לצורתו האותנטית של המקור.

העבר חלק של מסמכים ממדינה אחת לאחרת ומשפה אחת לאחרת אסור שיהיה פרוץ לזיופים ולשם כך בדיוק קם מוסד הנוטריון, כבר בימי האימפריה הרומית. אם אתם מתכננים מעבר לארץ אחרת ומעוניינים להעביר את כספי הפנסיה שלכם למקום מגוריכם החדש יתכן ותדרשו לתרגם מסמכים כאלו ואחרים על מנת להשלים את המעבר לחשבונות חדשים בארץ היעד. בכלל זאת ישנם מסמכים רשמיים שינפיקו מוסדות כגון קרן הגמל שלכם או מוסד כגון ביטוח לאומי. במיוחד אם הייתם זכאים לתנאים מיוחדים בארץ המוצא אולי תדרשו להמציא (להראות) את המסמך המוכיח זאת כדי לקבל זכויות דומות גם בארץ היעד. כדי לקדם את התהליכים הנדרשים יש להזמין תרגום נוטריוני כמה שיותר מוקדם ולהתחיל מידית בתהליך הבירוקרטי שעשוי להיות הארוך ומיגע.

האישורים הנוטריוניים מוכרים ברחבי העולם ולרוב מתקבלים כראוי. בעזרת אישורים אלו תוכלו לנהל עסקאות, לממש זכויות ולבצע התאמות הקשורות לפנסיה שלכם.