אנשים רבים מחכים ליציאה אל הפנסיה בכיליון עיניים. העובדה כי הם לא צריכים לעבוד יותר ויכולים להקדיש זמן לנכדים, לתחביבים ולכל מה שעולה על דעתם היא רבת משמעות. למעשה ניתן לומר בביטחון כי הפנסיה היא השלב היחיד בחיים שבו אנחנו לא נמצאים במסגרת ועל כן מדובר בתקופה כל כך מרגשת ורבת משמעות. אך בכדי שנוכל אכן ליהנות מהפנסיה שלנו אנחנו צריכים להיות בטוחים כי קודם כל יש לנו פנסיה מספקת שממנה אנחנו יכולים לחיות. אם אין לנו פנסיה גדולה הרי שאנו יכולים להיקלע לבעיה רצינית ולא תהיה לנו ברירה אלא להמשיך ולעבוד. לא רק זאת אלא שבנוסף אנחנו חייבים להבטיח כי המצב הרפואי שלנו סביר וכי אנחנו יכולים לעשות כל העולה על רוחנו ללא מגבלות רפואיות.

הקפידו לחסוך מגיל מוקדם וכך תהיה לכם פנסיה גדולה יותר

אז כיצד אנחנו יכולים להבטיח כי תהיה לנו פנסיה גדולה? מה עלינו לעשות בכדי שנוכל לחיות ברווחה וללא בעיות כלכליות? התשובה היא שאנחנו צריכים להתחיל לחסוך מגיל מוקדם. עליכם להבין כי בפנסיה שלכם עובד אפקט הריבית דריבית. מה המשמעות של כך? ככל שאתם מתחילים לחסוך בגיל יותר מוקדם כך הפנסיה שלכם תהיה יותר גדולה וכך הריבית תשחק תפקיד יותר משמעותי. כל שנה בפנסיה היא בעלת משמעות אדירה ואתם צריכים להבין ולהפנים זאת ולהתחיל לחסוך מגיל צעיר ככל הניתן וזאת בכדי לדאוג לפנסיה גבוהה. אל תזלזלו בנושא זה מכיוון שהוא בעל משמעות אדירה לחייכם ויכול להכריע האם תוכלו להתקיים בכבוד בגילאים מבוגרים.

חברת סיעוד – דוגמא כיצד הפנסיה שלכם יכולה להיות משמעותית

לא עלינו לעתים אנו זקוקים בגיל הפנסיה אל חברת סיעוד אשר הכרחית כאשר אנחנו נקלעים למצב סיעודי ואנו לא יכולים לקיים את עצמנו בכבוד. על כן אין לנו ברירה אלא לשלם חלק ניכר מן הפנסיה שלנו לסיעוד. זוהי דוגמא מצוינת מדוע אנחנו צריכים פנסיה גבוהה ומדוע היא כה משמעותית. אם לא תהיה לנו פנסיה גבוהה הרי שלא נוכל לקיים את עצמנו וניקלע לבעיה קשה ביותר אשר תעיב על איכות החיים שלנו ותוביל לפגיעה קשה בהם. הדבר האחרון שנרצה הוא שבגיל זקנה נסתמך על הילדים שלנו ונזדקק לעזרה מהם בכדי לממן את חברת הסיעוד.

אל תשכחו את נושא דמי הניהול והעמלות לחברת הפנסיה

נקודה נוספת וחשובה לא פחות מאשר חיסכון לפנסיה מגיל צעיר היא דמי הניהול והעמלות שאנו צריכים לשלם לחברת הפנסיה. לכאורה נראה לנו כי העמלות שאנו משלמים לחברת הפנסיה הן נמוכות ביותר, אך מבט מקרוב יותר יראה לנו כי עמלות גבוהות יכולות להגיע למאות אלפי שקלים מה שכמובן מוביל לבעיה אקוטית ולהפסד כספי גדול שיכול להעיב על החיסכון שלנו בצורה ניכרת.