הגיל השלישי הוא גיל מדהים בו נפתחות לפנינו אין ספור אפשרויות. אנחנו יכולים לבלות ימים ארוכים עם הנכדים, לצאת לבילויים מסעירים ולבלות בחו"ל ואפילו להתנדב במקומות מגוונים. אך בכדי להבטיח כי נוכל לעשות את כל אלה אנחנו חייבים שיהיה לנו גב תקציבי. אנו צריכים תקציב גבוה בכדי שנוכל לממן את חיינו ובכדי שנוכל לחיות בכבוד גם בפנסיה. אנשים רבים עובדים כל החיים שלהם ולאחר מכן מגלים כי הם לא חסכו מספיק לפנסיה. בצר להם אנשים אלו ממשיכים לעבוד ולא נהנים מהפירות שיש להציע לגיל הפנסיה. זהו כמובן דבר עצוב מאוד ואין ספק כי מדובר בדבר קשה. על המדינה לחנך את אזרחיה לחסוך לפנסיה וזאת בכדי להבטיח כי הם יוכלו לפרוש בזקנתם אל החיים הטובים וליהנות ממנעמי החיים.

כיצד אבטיח כי אקבל פנסיה גבוהה?

אך פניה גבוהה היא לא רק משימה של המדינה אלא גם של כל אזרח ואזרח. יש לציין כי כל אזרח יכול לדאוג לפנסיה שלו ולהבטיח כי היא תהיה גבוהה במספר פעולות פשוטות. ראשית בכדי להבטיח פנסיה גבוהה אנחנו צריכים להתחיל לחסוך מגיל צעיר. ככל שתחסכו מגיל יותר צעיר כך תבטיחו כי אפקט הריבית דריבית יעבוד יותר טוב וכך תבטיחו כי תגיעו לסכומים יותר יפים. אך בכך לא די בכדי להבטיח כי הפנסיה שלכם תהיה מכובדת אתם צריכים להתמקח עם חברות הפנסיה ולדרוש מהם להוריד את דמי הניהול בקרנות הפנסיה שלכם. חשוב שתדעו כי דמי ניהול יכולים להצטבר למאות אלפי שקלים במשך החיסכון ולכן כל אחוז שתצליחו להוריד מדמי הניהול הוא משמעותי ביותר ויכול לחסוך לכם כסף רב.

חברות סיעוד – דוגמא כיצד פנסיה יכולה להבטיח איכות חיים גבוהה

אחד הדברים המפחידים ביותר שיכולים לקרות בגיל הפנסיה הוא שנזדקק לשירותים של חברות סיעוד. דבר מפחיד יותר שיכול להתרחש הוא שלא יהיה לנו כסף לשלם לחברות הסיעוד. אך אם הפנסיה שלנו גבוהה נבטיח כי איכות החיים שלנו תהיה גבוהה וזהו דבר בעל ערך אדיר. פנסיה גבוהה תבטיח כי נוכל לממן שירותי סיעוד ללא כל בעיה וכך נוכל להזדקן בכבוד וללא חשש. חשוב להבין כי חברות סיעוד יכולות לעלות כסף רב ועל כן כל שקל שנצליח לחסוך בפנסיה שלנו הוא משמעותי ויכול לסייע לנו רבות.

מה אם הפנסיה שלי אינה מספיקה למימון סיעוד?

אך לעתים הפנסיה אינה מספיקה למימון של שירותי סיעוד ומקרים כאלו אנחנו צריכים לחשוב על פתרונות אחרים. בין היתר אנחנו יכולים להשתמש בעזרה מביטוח לאומי בכדי לממן שירותי סיעוד ולצד זאת יתכן ונצטרך להיעזר בילדים בכדי לממן את שירותי הסיעוד. אף אחד לא רוצה להיות נטל על הילדים שלו אך לעתים אין ברירה וזאת הדרך היחידה שלנו לממן שירותי סיעוד.