הם עברו את כל השנים הללו, של עבודה קשה, הקמת המדינה כשלא היה פה כלום, חלקם אפילו עברו דברים שלא ניתן להעלות אפילו על הדעת וכעת לאחר כל השנים הארוכות של עבודה קשה וסבל מגיעה להם קצת נחת, לשבת בספה או על כיסא הנדנדה עם כוס התה ולהביט במשפחה הענפה שהקימו. הגיל השלישי לא חייב להיות הגיל השלילי, אפשר להעביר אותו בכיף ולהינות מכל רגע קסום שיש, אך לעיתים ישנם דברים שלא בשליטתינו והם קורים כרעם ביום בהיר.

פתרון לטיפולי שיניים בגיל השלישי תמצאו באתר http://www.binat-dental.co.il וצרה אחת השארתם מאחור..

זמן

אין מה לעשות אנחנו לא מכונות או רובוטים וגם גופנו נשחק מעת לעת ולכן הורינו זקוקים כעת לכל עזרה אפשרית שניתן לתת להם. בואו נודה, לכם אין יותר מידי זמן בין הג'אגלינג המטורף הזה בין עבודה, ילדים, קניות, רק העבודה תופסת את רוב היום ואז קניות ולהסיע את הילדים מפה לשם, לא קל לחלק את הזמן נכון ועוד שיהיה לנו זמן להורינו, זה נוראי להגיד זאת אבל זו מציאות חיינו שכך נהייתה בשל הצורך לעבוד את רוב שעות היום. אז נכון, ברור שנמצא איזה שעה שעתיים ביום לבקר את הורינו המזדקנים אבל זה לא מספיק, הם זקוקים לעיתים גם לעזרה בקופת החולים ובקניות ובסידורים ולנו פשוט אין זמן לכך. למי שהתברכו בהרבה נכדים שיכולים להסיע מפה לשם, המזל שפר עליהם, אך למי שאין, עסק ביש.

מה ניתן לעשות?

מטפלת סיעודית, לא זו לא מילה גסה ובשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מכניסים לבית ההורים מטפלות סיעודיות העוזרות להורים בהתנהלות היומיומית ואפילו בלקיחת תרופות, עניין שאין להקל בו ראש, לא תרצו שהוריכם יתבלבלו בתרופות ויפסחו על ימים בלי תרופה, זה עלול להיות מסוכן. למקרה שאחד מהוריכם זקוק לעזרה פיזית של ממש למשל להרים אותו מהמיטה או להרים אותו מהכיסא למיטה, ניתן כמובן להעסיק מטפל שיש לו כוח פיזי ויוכל להרים אותו מכאן לשם, אך ודאי תופתעו כמה כוח טמון גם במטפלות, הן אולי קטנות פיזית ברוב המקרים אך יש להן הרבה כוח פנימי.

מי זכאי למטפל סיעודי?

את בדיקת הזכאות למטפל סיעודי עושים נציגים של ביטוח לאומי המגיעים לבית של הקשיש ומבצעים מספר בדיקות בכדי לבחון האם הקשיש מסוגל לבצע פעולות יומיות או לא, יש כאלה המגדירים בדיקות אלו כמשפילות ומבזות ולכן רצוי שבעת הפגישה יהיה נוכח מישהו נוסף מבני המשפחה. לאחר שנקבעת הזכאות, מגיע לבית ההורה איש מקצוע – לרוב עובדת סוציאלית – המקיים עם המטופל שיחת היכרות. זה הזמן לומר האם אנחנו מעדיפים מטפל או מטפלת, מה הציפיות שלנו ממנו/ה, במה אנחנו זקוקים לעזרה, מה חשוב לנו. העובדת הסוציאלית תנסה להתאים לנו את המטפל המתאים ביותר. זה כמו שידוך, אבל אם זה לא מצליח – אפשר גם להחליף.