חוק הפנסיה לעצמאיים שנכנס לתוקפו בשנת 2017 הוא כזה שמורה על עצמאיים להפריש הפרשות לפנסיה בכל חודש, כאשר מינימום הפרשה עליה לעמוד על 213 שקלים בחודש.

הפנסיה שחוסכים עצמאיים וגם שכירים, תפקידה להוות יכולת לחיות חיים ראויים בגיל הפרישה ולכן היא כה חשובה, והפכה לחובה בשנים האחרונות.

בכל הנוגע לפנסיה בקרב שכירים, החוק מחייב את השכיר להפריש אחוז של 18 אחוזים משכר עבודתו לקרן הפנסיה, כאשר חצי מהסכום מופרש על ידי המעביד. בשל כך יכול השכיר ליהנות מפנסיה בגיל הפרישה, תוך שהוא יכול לצבור בתכנית הפנסיה שלו סכומי כסף ממקומות עבודה בהם עבד בעבר.

בכל הנוגע לסכום הסופי שתקבלו בחודש כאשר תגיעו אל גיל הפרישה – חשוב לדעת כי ככל שתפרישו יותר כסף לחסכון הפנסיה, כך הריבית שתתווסף על הסכום תגדל, כך הסכום החודשי יעלה כאשר הוא ישולם לכם בגיל הפנסיה.

אז כיצד אפשר להתנהל נכון כלכלית על מנת להוסיף כסף לקרן הפנסיה?

כדי שתוכלו להגדיל את סכום הכסף שאתם מוסיפים לפנסיה על בסיס חודשי קבוע רצוי לנסות להתנהל בצורה נכונה גם בהוצאות החודשיות וגם מול הבנק.

על מנת לעשות כן יש לפעול בדרכים הבאות:

כיסוי המינוס בבנק – כאשר יש לכם מינוס בבנק קשה יותר להפריש כסף לחסכונות, השקעות וכמובן לקרן הפנסיה. לשם כיסוי המינוס רצוי לצמצם הוצאות חודשיות ואף לבדוק היכן ניתן לקחת הלוואה מהירה לכיסוי המינוס כמו גם הלוואה מהירה בריבית מינימאלית שלא תעיק על ההחזרים החודשיים שלכם. כעת שאתם לא נמצאים במינוס בבנק, קל יהיה לכם יותר להפריש כסף לקופת הפנסיה שלכם.

התייעצות עם בנקאי – עוד דרך להתנהל נכון יותר בחשבון הבנק שלכם היא באמצעות התייעצות עם בנקאי. שבו לשיחה עם איש המקצוע שמטפל בחשבון הבנק שלכם ונסו להבין כיצד אפשר להפוך את חשבון הבנק שלכם למאוזן ולכזה שניתן יהיה להפריש ממנו כספים לחסכונות.

הגדילו הכנסה – נסו להגדיל בכל דרך הכנסה בצורה שתוכלו לכסות את סכום הפנסיה שאתם מעוניינים להפריש בכל חודש. נסו לקבל העלאה בשכר החודשי, עסקו במקצוע צדדי, ואם אתם עצמאיים: העלו מחירים בצורה שבה תוכלו להשלים את סכום הכסף הדרוש לכם לפנסיה.

עבדו במזומן – כרטיסי אשראי, שיקים והוראות קבע הם דרך נפלאה לאבד כיוון בכל הנוגע לניהול הכספים שלכם. לשם כך חשוב לשים את כרטיסי האשראי בצד, להוציא סכום חודשי קבוע שיספיק לכם להתנהלות החודשי תוך שאתם שמים לב כי אתם לא מושכים מחשבון הבנק סכום גבוהה מידי, והשתמשו בכרטיסי אשראי רק לקנות גדולות במיוחד.

עשו את כל אלה ותוכלו להתחיל לחסוך סכומים קצת יותר גדולים להפרשה לפנסיה – מה שיאפשר לכם חיים חסרי דאגות כאשר תגיעו לגיל הפרישה.