כאשר מתכננים לפתוח עסק עצמאי חדש יש לתת את הדעת על לא מעט נושאים. התכנון והחשיבה קדימה חשובים אפילו אם כבר יודעים באיזה תחום עומדים לפעול (שאלה חשובה בפני עצמה). לא חסרות שאלות שמצריכות בירור בהיבטים פיננסיים, תכנוניים, ארגוניים. על מנת שלא להשקיע כסף וזמן בעסק ועדיין לפעול באופן לא מספיק מחושב, כדאי בהחלט לפנות לקבלת ייעוץ. להלן נבין במה ייעוץ לפתיחת עסק יוכל לסייע וגם נבין כיצד הדבר מתקשר לפנסיה.

במה כדאי להתייעץ

במידה ופותחים עסק עצמאי שעוסק במכירות, כדאי בהחלט לקבל יעוץ כדי להצליח לבנות מודל תמחור נכון. כאשר מקימים עסק בתחום הייצור, כדאי להבין איך מתכננים קו ייצור ואיך פועל ניהול מלאי בעסק יצרני. אך ייעוץ לפתיחת עסק שרק מעטים מרבים לעסוק בו נוגע לתכנון הפנסיוני.

בתחום הפנסיוני, יש לפנות למי שמתמחה בכך בין אם מדובר בעסק עצמאי אישי ובין אם מדובר בעסק שמעסיק עובדים. לעניין זה, כדאי לדעת שכל בעל עסק מחויב כיום להפקיד לפנסיה (בהתאם לחוק פנסיית חובה) אך יש גם חוקים הנוגעים להפקדות עבור העובדים. בשני ההיבטים הללו ניתן לקבל ייעוץ. כמה להפקיד? באיזה מוצר פנסיוני כדאי להשקיע? כיצד ניתן לחסוך בחיסכון פנסיוני? על כל הדברים הללו אפשר לקבל תשובות. בכל הנושאים הללו ניתן לבנות מודל אישי שיאפשר להגדיל את החיסכון המצטבר לפנסיה וגם יחסוך בעלויות.

התייעצו וחסכו, התייעצו והרוויחו

כל ייעוץ לפתיחת עסק חייב לעסוק במחשבה קדימה, בתכנון נכון. ללא תוכנית עסקית, גם הרעיון הטוב ביותר עשוי להתרסק. נושאי מימון, הלוואות והשקעות הכרחיים עבור מרבית העסקים. יש להביא בחשבון כי עסק בתחילת דרכו לעולם לא יוכל לממש את מקסימום הפוטנציאל הגלום בו. רבים הם העסקים שפשוט נכשלו משום שלא נערכו לך, לא נעזרו בייעוץ ונותרו לאחר זמן קצר בלא מזומנים ובלא יכולת להשקיע בציוד רצוי, בפרסום ובשיווק.

אך אם נחזור לעניין שהזכרנו, דהיינו ייעוץ פנסיוני, יש לנו עוד מה להוסיף. כל עצמאי שמשלם מיסים חייב לקחת בחשבון שהפקדות לפנסיה עשויות להקנות לו החזרי מס יפים מאוד. במילים אחרות, מס הכנסה מכיר בהפקדות לפנסיה כהוצאה מוכרת מה שהופך בקלות לרווח נקי. אפילו אם אתם מפקידים כבר כיום לפנסיה, יתכן שאתם לא מנצלים על תום את ההטבות שאתם זכאים להם. יתכן שתוכלו להפקיד יותר ולכן – לחסוך יותר.

ויש כמובן גם את העמלות. אם אתם מפקידים לפנסיה מול ההכנסות מהעסק החדש שלכם, יתכן שאתם משלמים עמלות גבוהות מהנחוץ. ייעוץ יוכל לאפשר לכם לחסוך בעלויות הללו והמשמעות של הדבר הזה ברורה. פחות עמלות, כך תוכלו לחסוך באופן מצטבר הרבה יותר כסף לעתידכם. וותרו על הייעוץ, ואתם בעצם מוותרים על חלק מהפנסיה שלכם.