אתם בגיל השלישי ויצאתם לפנסיה ואתם מתחילים להגשים את כול החלומות, ללמוד דברים שתמיד רציתם ולא היה לכם פנאי, ללכת לשמוע הרצאות, להגשים פנטזיה ולטוס למדינה רחוקה ועוד. אחד הדברים שכדאי לכם גם לעשות בצאתכם לפנסיה הוא לשדרג כמה חללים בבית שלכם, במידה ועברו כמה שנים וטרם הספקתם לעשות זאת.

חלל שנחשב לחלל פרקטי במיוחד הוא חלל המטבח וכדאי מאוד ללכת על שדרוג מטבח, כי כנראה מאז שעיצבתם אותו התחדשו להם הרבה מכשירים וסגנונות עיצוב מטבחים שהם פרקטיים, נוחים ויעילים יותר בזמן בישול וגם בעת שהייה במטבח, שהפכה עם השנים ליותר מקובלת, תהייה נעימה יותר ומזמינה.

משדרגים את המטבח

מטבח עם הנכדים

המטבח שלכם הוא ללא ספק אחד החללים שבהם אתם מבלים זמן רב בכדי להכין את מגוון המאכלים שכולם אוהבים. אם הנכדים מגיעים ורוצים להצטרף אליכם לבישול או אפייה ולהכין יחד אתכם את העוגיות העוגות והגלידות הטעימות, כדאי שתשדרגו את החלל שיהיה נוח, ובאמצעות עיצוב מחדש תבצעו החלפת מטבח ישן לחדש ונעים שיתאים לזמננו, בהזדמנות הראשונה שיש לכם זמן פנוי.

אי מטבח מטיב עם הטבח

רק אתם יודעים מה הכי נכון ונוח לכם. יש מגוון של סגנונות עיצוב פנים של מטבחים, כמו מטבח כפרי, מודרני או קלאסי ועוד. אך שינוי שמומלץ יהיה לעשות הוא להוסיף אי באמצע המטבח, זו אופציה נהדרת אם יש מקום מתאים לכך, אי במטבח זה מקור אחסון, בישול ואכילה שהיא לא פורמלית. ומי אמר שכשמבשלים אמורים להיות עם הגב לבית, אופציה של הוספת אי מחברת אותך לפנים הבית ולמשפחה המורחבת שמתארחת, גם בזמן הבישול.

ארונות במטבח מעוצב

הארונות הם אחד השלבים הכי חשובים בתכנון המטבח, והם ללא ספק שדרוג רציני. אם התחושה היא שמבנה המטבח מספק את הרצונות ועדיין משהו יכול להיות טוב יותר- ארונות מטבח משודרגים הם צעד ענק קדימה. ניתן להשתמש בארונות מסתובבים, ארונות שקופים, ארונות ליין, ארונות למיקרו, ארונות עליונים- מומלץ כאשר מתכננים את פריסת הארונות ברחבי המטבח להתייעץ עם נגר או להשתמש בתוכנה לעיצוב מטבח כך שניתן לבדוק ולשנות את הפונקציות השונות.

גוונים שמעוררים רעב

באיזה גוונים המטבח שלכם? במטבחי יוקרה הנטייה היא לשחק עם הצבעים שחור, לבן ושקוף. לעומת זאת במטבחים כפריים הצבעים החזקים הם חום, כתום, אדום. בין אם המטבח בפנים או בחוץ, יוקרתי או פשוט, משופץ או עתיק, קטן או גדול- החשיבות שלו היא להתאים לצרכי המשפחה. הצבעים של הדלתות, ארונות, איי מטבח, תמונות, קירות הם פונקציה של מה נכון ומה לא נכון לכל משפחה.

איפה מתחילים לשפץ את המטבח

בגלל שישנן כל כך הרבה אופציות, וכולן נועדו ליפות, לייעל ולמקסם את שטח המטבח- מומלץ להתייעץ עם מומחה בחנות מטבחים מעוצבים, שמכיר את שלל הדלתות, ארונות, ידיות, קולטי אדים, ואפשרויות נוספות ושיצליח לקצר משמעותית את זמן ההתלבטות.