כאשר אנחנו צעירים ויפים לא תמיד אנחנו חושבים על הפנסיה או אפילו מתכוננים אליה אך כאשר אנו מגיעים אל הגיל השלישי, שם אנחנו כבר במצב בעייתי במידה ולא דאגנו כפי שצריך לפנסיה או שאין מישהו שדואג לנהל עבורנו את הפנסיה עצמה. החדשות הטובות הן שיש חברות מקצועיות שזהו תפקידן והן מנהלות את הפנסיה עבור בני הגיל השלישי וזו היא ההתמחות שלהן לצד סט הכלים שלהן לעזור לקשיש להתקיים בכבוד ולדאוג לכל מחסורו.

אחד הדברים החשובים בישראל הוא להזדקן בכבוד וזאת מכיוון שלא ניתן להסתמך על תשלומי המדינה בגיל השלישי. נושא זה מטריד לא מעט אנשים וגם המדינה מכריחה את המעסיקים בחוק לדאוג לפנסיה של העובדים שלהם ובית עסק אשר אינו עושה זאת, צפוי לעונשים כבדים. ישנם לא מעט פרמטרים עליהם יש לחשוב בכל הקשור לפנסיה ובין אלו מדובר על התשלום החודשי למחייה, תשלום לעובדים זרים אשר יטפלו וינעימו את זמנם של בני הגיל השלישי ועוד. למעשה, כאשר מדובר בניהול של הפנסיה, מדובר במטלה חשובה מאוד שהיא מורכבת לא פחות ואינה יכולה להילקח כ- מה בכך. ניהול שגוי של הפנסיה, עלול להביא לכך שאותו קשיש לא יקבל את כל שהוא זקוק לו, הן רפואית והן נפשית – וזהו מחיר שלא נרצה לשלם, לא על עצמנו ולא עבור בני משפחתנו היקרים.

חשיבות ניהול הפנסיה

ניהול נכון של הפנסיה דואג לכך שאותו אדם, בן הגיל השלישי, יקבל את כל שהוא זקוק לו ויוכל לחיות בכבוד, מבלי הצורך לעשות זאת בעצמו (ואין ספק כי בן גיל שלישי לרוב אינו יכול לדאוג לכך בעצמו) ומבלי דאגות נוספות אשר עלולות לייצר אפקט נפשי שלישי מאוד.

חשיבותו של ניהול פנסיה נכון היא גבוהה לאין שיעור, שכן לרוב לא מדובר במקור כסף בלתי נגמר ולעומת זאת מדובר בהוצאות כספיות גבוהות, שהן בהחלט יכולות להיחשב כלא נגמרות. למרות האירוניה כביכול, ההוצאות שלנו כצעירים נמוכות יותר מאשר ההוצאות שלנו כמבוגרים ולכן חשוב מאוד לדעת לנהל את הפנסיה נכון ולהקצות לדברים החשובים את הסכומים המתאימים. לא אנחנו ולא הפנסיונרים עצמם, נרצה לוותר על טיפול במידה ואנחנו זקוקים לו או עובד זר שיטפל בנו כאשר אין אנו יכולים לעשות את הפעולות הבסיסיות ביותר באופן עצמאי.

לסיכום, מעבר לדאגה לפנסיה עצמה, לחיסכון עבורה וגם לקיומה מלכתחילה, יש לדאוג לניהול נכון של הפנסיה. ישנם כאלו אשר בוחרים להסתייע בחברות האמונות על נושא זה וישנם אשר מנהלים זאת באמצעות בני משפחה. הדבר החשוב לזכור הוא שמדובר בחיי בני אדם בגיל השלישי ולכן יש לדעת לנהל זאת נכון ואם אתה בן משפחה שאמור לנהל את הפנסיה עבור היקר לך, להסתייע ולהתייעץ במומחים לכך זה תמיד רעיון טוב.