השקט הנפשי בזכות הפעלת משכנתא הפוכה לפנסיונרים

אנשים מבוגרים רבים מחכים בכיליון עיניים ליום שבו הם ייצאו לגמלאות ויוכלו להגשים את כל החלומות שלהם, באופן טבעי לכל זוג יש את החלומות והשאיפות שלו. הזמן עובר במהירות ובני הזוג מגיעים לרגע המרגש שבו הם סיימו לעבוד וכעת זה הזמן לבצע את המשימות שהציבו לעצמם באופן עצמאי או בעזרת משכנתא הפוכה לפנסיונרים.

כשהם מבצעים את החישובים הפיננסיים, הם מגלים שהמצב אינו מזהיר ויהיה להם קשה למלא את כל המשימות וגם לעמוד בהתחייבויות החודשיות שלהם ולכן הם מחליטים להיעזר בפתרון המוצלח שהוא משכנתא הפוכה שיאפשר להם חיים נינוחים. בדרך זו הם יוכלו לבחור בין קבלת קצבה חודשית שתגדיל להם משמעותית את סך ההכנסות החודשיות או לחלופין, לקבל סכום הוני גדול בבת אחת ולבצע באמצעותו את אחת התוכניות שתכננו כמו טיול גדול לחו"ל, רכישת רכב, סיוע לילדים לרכישת דירה, או כל חלום אחר.

הנקודות המרכזיות של הליך משכנתא הפוכה לפנסיונרים

העיקרון הבסיסי בהליך זה הוא בכך שבני הזוג המבוגרים מקבלים הלוואה על סמך דירתם, אך הם יכולים להמשיך לגור בה, להשכיר אותה או לשפץ אותה, על פי ראות עיניהם. האפשרות לגור בדירה היא לפחות עד היום שבו בן הזוג האחרון הולך לעולמו.

בעלי הנכס יכולים לבצע הליך זה, אם מדובר בבית שנמצא בבעלותם המלאה ואין עליו משכנתא או לחלופין, אם הם מעוניינים למחזר את המשכנתא הקיימת עליו.

גם לאחר מועד זה, מאפשר בדרך כלל המוסד הפיננסי למשפחה לעכל את האובדן ובני המשפחה אמורים למכור את הנכס עד שנה מיום הפטירה.

משכנתא הפוכה מאפשרת לבני הזוג לקבל סכום כסף מהותי שהוא למעשה חלק מערכו של הנכס שלהם וזאת אף על פי שהוא לא נמכר בפועל. הם יכולים למשוך את הכסף במשיכה הונית חד פעמית או לחלופין לקבל תשלום קבוע בכל חודש.

אופן קבלת הכספים מהבנק

ההחלטה על אופן קבלת התשלום, היא של בני הזוג והיא תלויה בדרך כלל בתוכניות הכספיות שלהם. אם לדוגמה הם מעוניינים לסייע לילדים לרכוש דירה, הם ימשכו את מלוא הסכום ויעבירו לילדיהם את הסכום שנחוץ להם.

או לחלופין, אם סך ההכנסות החודשיות של בני הזוג מהפנסיות הוא נמוך באופן משמעותי מההכנסות החודשיות שלהם בתקופה שבה עבדו, יהיה להם קשה לחיות ברמת החיים בה הורגלו לחיות ולאפשר לעצמם לבצע את כל הרכישות של המוצרים כמו מזון, תרופות ובילויים בעת הפנאי.

לכן הם זקוקים להכנסה חודשית נוספת והתשלום החודשי שישולם להם על ידי הבנק, יפתור להם את הבעיה הכלכלית, כיוון שסך ההכנסות החודשיות יעלה באופן ניכר ויהיה להם די כסף לחיות ברווחה הכלכלית הנחוצה להם.

להבדיל ממשכנתא רגילה שבה הלווים אמורים לשלם בכל חודש תשלום מסוים לבנק, באופציה זו בני הזוג אינם משלמים דבר, אלא להפך מקבלים כספים חודשיים.