האם ההוצאות על משכנתא מונעת מאיתנו לחסוך לפנסיה?

אחת מהשאיפות הבסיסיות של כל זוג שחי במדינת ישראל היא כמובן להגיע לשלב שבו אנחנו יכולים לקנות דירה. בשביל זה ההורים שלנו חוסכים כל החיים, אנחנו עובדים שנים רבות ובסופו של דבר רובנו מגיעים לרגע המיוחל: הולכים לבנק ולוקחים משכנתא. זה נשמע לכם מוכר וגם אתם, בתור זוג צעיר, עשיתם את זה ממש לא מזמן? אם כך, אתם בוודאי גם יודעים לומר מהן ההשלכות של המשכנתא הכבדה שלקחתם על עצמכם.

האמת היא, שזוגות רבים מעידים על כך שאחרי שהם לקחו משכנתא הם פשוט הפסיקו לחסוך לפנסיה, כי כמה כסף אפשר להעביר לגורמים אחרים בחודש? אם זה קרה גם לכם כדאי שתדעו שאתם לא לבד, אך זה עדיין לא מספיק מנחם. הדבר שבאמת חשוב לדעת זה שזו לא התנהלות כלכלית נכונה ולכן אנחנו מציעים לכם לעשות משהו בנידון עוד היום.

אל מי פונים לקבל עזרה?

זה טוב ויפה שאתם משלמים את תשלומי המשכנתא תמיד בזמן ולא חורגים אפילו חודש אחד, אך מצד שני, אתם לא באמת יכולים להזניח את הפנסיה שלכם. לכן אנחנו מציעים לכם לפנות עוד היום אל מומחים כלכליים שיוכלו לעזור לכם בנושא הזה, כי כל חודש שבו אתם לא מפרישים כספים לפנסיה הוא חודש שתרגישו את חסרונו בעתיד.

יועץ בתחומי המשכנתא, הפיננסיים והפנסיה יוכל לעזור לכם הרבה יותר ממה שנדמה לכם, אז למה לוותר על שירות כזה? בהחלט יכול להיות שעכשיו זה הזמן לקחת משכנתא אחרת או לוותר על חסכונות שונים והכול טובת הפרשות גדולות יותר לפנסיה שלכם. חשוב שתבינו: הפנסיה זה הכסף שיעמוד לרשותכם כשתפסיקו לעבוד ולכן יש לכך חשיבות גדולה כל כך לכם ולילדים שיהיו לכם.

האם יש פתרונות עבור מסורבי משכנתא?

אם אתם עדיין בשלב שבו אתם חושבים האם תוכלו לקבל משכנתא ורק חוששים כיצד תוכלו להמשיך לחסוך לפנסיה, ואם הבנק סרב לבקשה שלכם, כדאי שתדעו שאתם לא לבד. ראשית, אחוזים משמעותיים מהאוכלוסייה בישראל הם למעשה מסורבי משכנתא על ידי הבנק ושנית, הגיע הזמן שכולנו נדע: הבנק הוא לא הגורם היחיד שיוכל לתת לנו משכנתא. לכן כדאי יהיה לפנות עוד היום אל מספר גורמים חוץ בנקאיים ולראות כיצד הם יכולים לעזור לכם, כי מה פתאום שתוותרו על חלום הדירה שלכם?

האפשרות של מגורים בשכירות

האופציה הנוספת שאנחנו רוצים להעלות בפניכם, שגם תעזור לכם לא לפגוע בהפרשות שלכם לפנסיה, היא פשוט לחיות בשכירות. זה נכון שהרבה אנשים היו רוצים שתהיה להם דירה משלהם אך בסופו של דבר, גם שכירות זו אופציה לא רעה בכלל. אתם לא צריכים לדאוג בצורה כזאת האם הבנק יסרב לתת לכם משכנתא ואתם לא צריכים כך להקטין את הסכומים שאתם מפרישים לפנסיה מידי חודש. למעשה, שכירות זה פתרון מגורים נפלא שבהרבה מדינות בעולם עושים בו שימוש, אז למה שלא תנסו זאת גם אתם?