מי אנחנו?

GetPensia היא חברת אימפקט שנוצרה הודות לשיתוף פעולה בין התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות בישראל לבין קבוצה של אנשי מקצוע מתחומים שונים, בעלי רקע משותף של עזרה לקהילה וזיהו כשל שוק אמיתי ועמוק בתחום החיסכון הפנסיוני בישראל. GetPensia החלה כמיזם התנדבותי בשנת 2014, אחרי שמייסדיה החליטו שיש "לעשות מעשה" כדי לשנות את העיוות בשוק הפנסיוני בישראל, בדגש על דמי הניהול וליצור צדק צרכני.

 

למה קמנו?

אנחנו מבינים שרוב האזרחים שחוסכים לפנסיה אינם מאוגדים, אינם מבינים את הדו"חות הפנסיוניים שמגיעים בדואר ויותר מהכל – אינם מעוניינים להבין יותר בנושא המורכב והאפור הזה, אלא מעדיפים לברוח ממנו.

אנחנו מבינים שכשבורחים מהתעסקות בפנסיה, רוב העובדים משלמים דמי ניהול גבוהים בהרבה מהעובדים שמאוגדים בקבוצות, או מעובדים עם מודעות גבוהה לנושא ונלחמים להוריד את דמי הניהול שלהם.

אנחנו מבינים שיותר מ-60% מהחוסכים לפנסיה בישראל משלמים את דמי הניהול המקסימליים לחברות הביטוח שגובות אותם ללא הפרעה, פשוט כי הרוב לא מודעים בכלל לגובה דמי הניהול.

 

מה אנחנו עושים?

בעקבות התובנות הללו החלטנו להקים חברת רכישה גדולה ככל שניתן כדי להשיג דמי ניהול נמוכים, כמו שמשיגות החברות הגדולות במשק. באמצע שנת 2015, לאחר חשיפה טלוויזיונית ראשונית גדל משמעותית מספר המצטרפים אלינו, והיה צורך להגדיל את המחויבות שלנו למיזם שהיה התנדבותי עד אז. "התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות בישראל" החליטה לחבור אלינו והחיבור איפשר לנו לגייס כוח עבודה לפיתוח מערכת המעבר הייחודית והפשוטה שלנו לניוד פנסיוני באינטרנט.

 

מה האימפקט שלנו?

אנו חדורי אמונה ביכולתנו לשנות את השוק הפנסיוני ולהוביל לצדק צרכני, להטיב עם החוסכים ולהגדיל להם את החיסכון בצורה משמעותית, באמצעות שני כלים שלובים:

  1. מערכת אינטרנטית אוטומטית: מאפשרת למלא טופס להעברת חיסכון מקופה לקופה (טופס ניוד פנסיוני) במספר צעדים פשוטים.
  2. כוח קנייה שמוריד משמעותית את דמי הניהול: בדיוק כמו כל חברה גדולה במשק, השגנו דמי ניהול נמוכים משמעותית מהממוצע עבור חברינו וחברותינו, הודות לכוח הקנייה המשותף שלנו.

 

מה החזון שלנו?

  1. הגדלת החסכונות והכסף הפנוי של אזרחי ישראל על ידי חיזוק הכוח הצרכני שלהם באמצעות התאגדות.
  2. פישוט תהליך המעבר בין מוצרים פיננסים, על ידי שימוש בפלטפורמה אינטרנטית חדשנית ואינטואיטיבית.
האמור אינו מהווה ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני ואינו נועד להחליפם.